STOKIW Szczyrku znajdują się jedne z największych ośrodków narciarskich w Polsce. Większość tras w Szczyrku jest sztucznie naśnieżana i przygotowywana przez ratraki, a niektóre z nich posiadają oświetlenie umożliwiające uprawianie białego szaleństwa po zmroku. Szczyrk posiada najwieksza w Polsce ilość wyciagów narciarskich (blisko 30) i najwiekszą ilość tras narciarskich (ponad 60 km), w tym 2 trasy FIS.

COS SKRZYCZNE

Na trasach góry Skrzyczne narciarze mogą korzystać z nowoczesnej, wybudowanej  w 2014 roku koleji krzesełkowej z 4 osobowymi wygodnym kanapami o łącznej przepustowości 3600 osób na godzinę do, której prowadzi dwuosobowa kolej krzesełkowa. Można również wybrać wyciągi orczykowe o łącznej przepustowości 3900 osób na godzinę. W obrębie Skrzycznego znajduje się 14 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności, w tym jedyna w Polsce trasa zjazdowa FIS.

rodzaj:  kolej kanapowa 4 os, krzesełkowa 2 os i wyciągi orczykowe
karty magnetyczne punktowe: można załadować dowolną liczbę punktów, wejściówka na wyciągi i kolej linową.
Adres: ul. Myśliwska 45
Telefon: (33) 817 86 20
Godziny: od 8 do 16.30
Trasy: zielona, niebieska, czerwona, czarna
e-mail: cos@szczyrk.com.pl
www: www.cos.szczyrk.pl

Szczyrkowski Ośrodek narciarski SON Czyrna Solisko
Czyrna-Solisko to jeden z największych kompleksów narciarskich w Polsce, składający się z dwóch stacji głównych Czyrna (Małe Skrzyczne 1211 m n.p.m.) i Solisko (Pośredni 990 m n.p.m). Czyrna-Solisko skupia 13 wyciągów o łącznej długości 7800 m. 13 tras narciarskich o łącznej długości 25 km jest dostosowanych do różnych poziomów umiejętności narciarzy. Dwie trasy, czarna „Bieńkula” oraz czerwona, „Golgota” posiadają homologację FIS.
Rodzaj: orczykowy
Adres:
ul. Narciarska 10
Telefon: (33) 817 89 26
Godziny: od 8 do 16.30
Trasy: zielona, niebieska, czerwona, czarna
e-mail: czyrna.solisko@gat.pl
www: www.gat.pl
Wyciągi narciarskie na Białym Krzyżu
Ośrodek dysponuje trasami łatwymi i średnio trudnymi, szczególnie polecanymi do nauki jazdy. Nartostrady utrzymują 2 ratraki. Na górze znajdują się trzy wyciągi: Biały krzyż 250 m, Harnaś dł. 230 m i Bartuś 180 m.  Na stokach działają szkółki narciarskie, można indywidualnie wynająć instruktora.
Rodzaj: orczykowy
Adres:
ul. Grabowa 26
Telefon: (33) 817 93 02
Godziny: od 9
Trasy: zielona, niebieska

Kreator strony - przetestuj